Ciekawostki

Siatka ochronna do piłki nożnej – wskazówki montażu

Gdy na boisku zostanie zamontowana siatka ochronna do piłki nożnej, znacząco podnosi się komfort gry. To też sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa – i to nie tylko w stosunku do samych graczy. Odpowiednio chronione są też osoby postronne, a nawet budynki i inne pobliskie obiekty. Poniżej cenne wskazówki, jak prawidłowo zamontować taką siatkę.

Montaż siatki ochronnej do piłki nożnej – ważne przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie to klucz do prawidłowego montażu. Najczęściej siatka ochronna do piłki nożnej mocowana jest na stałe na specjalnych, wysokich słupkach. Trzeba dobrze przemyśleć ich ustawienie oraz liczbę.

Na to wpływają wymiary boiska. Konieczne jest jego dokładne zmierzenie i zaplanowanie konstrukcji. Słupki powinny być ustawione w równych odstępach od siebie. Z tego względu zebranie precyzyjnych wymiarów jest kluczowe, dlatego zwykle lepiej zlecać kompelksową usługę produkcji i montażu takiej siatki wyspecjalizowanym firmom, np. Symar.

Siatka ochronna za bramką – mocowanie

Żeby siatka ochronna do piłki nożnej była zamocowana solidnie, należy wykorzystać w tym celu akcesoria. To m.in. karabińczyki. Dzięki nim osłona pozostanie na swoim miejscu.

Na tym jednak nie koniec. Niezbędne są również specjalne tuleje. Wprowadza się je do podłoża, aby solidnie osadzić słupki, na których rozłożona jest siatka.

Dodatkowo przyda się mocna stalowa linka. Zabezpiecza całość przed nadmiernym odkształceniem. Warto pamiętać, że siatka ochronna za bramką służy do wyłapywania mocno uderzonych piłek, a więc działają na nie duże siły. To powoduje, że montaż osłony musi być staranny, aby dobrze spełniała swoją funkcję.

Siatka ochronna do piłki nożnej

Czy siatka ochronna do piłki nożnej musi być naciągnięta?

Wskazane jest, aby podczas mocowania siatki na słupkach odpowiednio ją naprężyć. Wówczas będzie zapewniała jeszcze lepszą ochronę. Od tego zależy, czy mocno wybita piłka zostanie zatrzymana, czy też z impetem odbije się od siatki. Prawidłowe naciągnięcie decyduje o trwałości całej konstrukcji, ma też pośredni wpływ na komfort gry oraz bezpieczeństwo osób przebywających w okolicy boiska.

Popularne błędy podczas montażu siatki ochronnej do piłki nożnej

Samodzielny montaż ochronnej siatki jest możliwy. Niemniej osoby niedoświadczone mogą łatwo popełnić błędy, które obniżą skuteczność zastosowanego zabezpieczenia boiska. Te, które zdarzają się najczęściej to:

  • brak tulejek wzmacniających słupy,
  • złe naprężenie siatki lub jego całkowity brak,
  • za duży rozstaw słupków,
  • montaż siatki w złym rozmiarze.

Zdarza się także, że osłona jest mocowana przesadnie blisko ogrodzenia lub bezpośrednio do niego. Należy tego unikać, aby zapobiec utracie stabilności konstrukcji.

Prawidłowo zamontowana siatka ochronna do piłki nożnej – jak uniknąć błędów?

Chcąc ustrzec się błędów przy montażu, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców. Sprawdzony producent siatek do piłki nożnej zapewnia kompleksową obsługę, dlatego o nic nie trzeba się martwić. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, komu zależy na wysokiej jakości i maksymalnym poziomie bezpieczeństwa.

Trwała ochronna siatka do piłki nożnej. Zamów ją bezpośrednio od producenta i zabezpiecz należycie boisko!

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy do “Siatka ochronna do piłki nożnej – wskazówki montażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *